Pełnia i całkowite zaćmienie Księżyca - już jutro

Już jutro będziemy mogli na nocnym niebie zaobserwować pierwsze od stu lat całkowite zaćmienie księżyca, które rozpocznie się o 21.30 i potrwa 1 godzinę i 43 minuty. Do tego data tego zjawiska zbiega się z pełnią księżyca. Księżyc będzie wtedy w swoim apogeum czyli momencie, w którym jest najbardziej oddalony od Ziemi. Faza ta potrwa do 23.13.

Zaćmienie sprawi, że Księżyc będzie pomarańczowo-czerwony, do tego będzie wydawał się mniejszy, ponieważ do zjawiska dojdzie podczas mikroksiężyca. Czy zaćmienie będzie widoczne? Tak, ale tylko w niektórych rejonach świata. Najlepszy widok na to zjawisko będzie w większej części Afryki Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Azji Centralnej. My, Europejczycy mamy większą szansę na zobaczenie częściowego zaćmienia, a jeśli już uda nam się zaobserwować całkowite, to w naszej części świata będzie ono trwało krócej.

Jak zaćmienie Księżyca wpłynie na nasze samopoczucie?
Astrologowie uważają, że będziemy bardzo mocno skupieni na emocjach intymnych, relacjach z domownikami. Możemy być także poddenerwowani przez co może dochodzić do spięć z bliskimi. Dlatego też wystrzegajcie się w tym czasie podejmowania pochopnych decyzji.

Kiedy będzie można zaobserwować kolejne zaćmienia Księżyca?
  • 21 stycznia 2019
  • 16 lipca 2019
  • 10 stycznia 2020
  • 5 czerwca 2020
  • 5 lipca 2020
  • 30 listopada 2020
Źródło: Dziennik Bałtycki
Pełnia i całkowite zaćmienie Księżyca - już jutro Pełnia i całkowite zaćmienie Księżyca - już jutro Reviewed by Tarot Marsylski on lipca 26, 2018 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.