Pentagram i Triquatra 3D czyli połączenie magii i technologii


Będzie to kolejny post typu lifestyle, tym razem chciałabym Wam pokazać co dostałam od pewnego chłopaka - Mikołaja - którego dwa dni temu poznałam na zapomnianym już przez internautów Gadu - Gadu. 

Otóż dostałam dwie przywieszki do łańcuszka wydrukowane na drukarce 3D, która, że tak powiem jest domowej roboty. Pierwsza zawieszka to pentagram, który jest także nazywany Gwiazdą Isztar lub Gwiazdą Izydy, już w starożytności był uznawany za symbol magiczny i ochronny. Był i jest on często używany w różnych kulturach i religiach.

Mistycy pitagorejscy uznawali go za symbol doskonałości i kojarzyli go z życiem w zdrowiu. Babilończycy natomiast tak mocno wierzyli w działanie ochronne pentagramu, że naznaczali nim żywność, co miało zapobiegać jej psuciu się. Natomiast dla pierwszych chrześcijan ze względu na pięć wierzchołków, symbolizował on pięć ran Jezusa zadanych Mu podczas ukrzyżowania. Warto także wiedzieć, że w religii Wicca i innych wierzeniach pogańskich występuje pentagram biały, który jest nazywany Pentakl i chroni przed negatywnymi skutkami magii.

Druga zawieszka to Triquatra, który jeśli mam być szczera ja najbardziej kojarzę z Księgi Cieni serialowych Czarodziejek z serialu "Czarodziejki", który uwielbiam i aktualnie oglądam każdego wieczora na zakończenie dnia. Triquatra to symbol szczególnie wykorzystywany w religii Wicca. Jest to symbol obrazujący wiccańską zasadę mówiącą: "Cokolwiek zrobisz, wróci to do ciebie z potrójną siłą". Dla Celtów był to znak pojednania z naturą, dla Chrześcijan natomiast jest to symbol Trójcy Świętej.

Na zakończenie dodam, że nie jest to druk 3D stricte profesjonalny, ale w magii i ezoteryce dużo ważniejsze jest to, aby coś było zrobione samodzielnie lub dane ze szczerego serca, bo wtedy ma moc, niż żeby było w stu procentach profesionalne. Poza tym doceniam to, że młody chłopak miał w sobie tyle zacięcia, by samodzielnie, w warunkach domowych, opracować i zbudować dukarkę.
Pentagram i Triquatra 3D czyli połączenie magii i technologii Pentagram i Triquatra 3D czyli połączenie magii i technologii Reviewed by Tarot Marsylski on lipca 24, 2018 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.