Sabat Lammas - podstawowe informaje

Jutro pierwszy dzień sierpnia, dzień, który przez pogan i wiccan jest nazywany świętem Lammas. Sabat Lammas to bardzo magiczny czas, zwłaszcza jeśli chodzi o rytuału mające na celu przyciągnąć: płodność, zdrowie oraz powodzenie dla nas i wszystkich tych, których kochamy.

Dawniej święto Lammas było także nazywane Świętem Chleba lub Świętem Pierwszych Plonów, dlatego też pieczono w ten dzień chlep z tego, co już udało się zebrać. W ten sposób dziękowano Matce Naturze za dary jakimi nas obdarzyła i proszono o to, by nie zabrakło ich później. Nie jest to jednak jedynie święto plonów, dawni Celtowie uważali, że jest to także Dzień Sprawiedliwości, w którym najlepiej zawierać umowy.

Na czym polegają obchody tego święta? Przede wszystkim na zorganizowaniu kolacji dla bliskich i znajomych składającej się z potraw przygotowanych z produktów lokalnych lub takich, które sami wyhodowaliśmy. Warto także przystroić stół przy którym będziemy jedli kolację żółtymi dodatkami np. świecami w tym kolorze i kwiatami takimi jak np. Nagietki lub Słoneczniki.

W ten dzień możemy także zrobić talizman w postaci woreczka z ziarnami szczęścia. Wysztarczy, że wieczorem włożysz garść ziaren słonecznika, do małego woreczka i zawiążesz go zieloną wstążką, potem wystarczy ten woreczek trzy razy przeciągnąć nad płomieniem świecy i wypowiedzieć słowa: "Niech powodzenie, dobro i zdrowie zawsze przy mnie będzie". Na koniec natomiast zostaw woreczek na noc na parapecie lub na stole, jeśli stół stoi w pobliżu okna, a następnego dnia rano schowaj woreczek w kuchni i przechowuj go tam, by przynosił szczęście, do następnego Sabatu Lammas.

Źródło: www.astromagia.pl
Sabat Lammas - podstawowe informaje Sabat Lammas - podstawowe informaje Reviewed by Tarot Marsylski on lipca 31, 2018 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.