Czarodziejki - magiczny serial

Miałam o tym serialu napisać po tym jak skończę go oglądać, ale kilka dni temu odbyła się premiera pilotowego odcinka jego remake'u, więc postanowiłam być na czasie i zrobić to teraz. Pierwsza wersja tego serialu była kręcona w latach 1998 - 2006. Serial opowiada historię trzech sióstr Haliwell, które po śmierci swojej babci, która je wychowywała, dowiadują się, że są czarodziejkami i każda z nich posiada szczególną magiczną moc. Prudence grana przez Shannen Doherty, która ma teraz poważne problemy zdrowotne, poniewaź choruje na nowotwór, miała moc materializowania myśli i była dobra w tworzeniu magicznych eliksirów. Piper grana przez Holly Marie Combs miała moc zamrażania czasu a Phoebe grana przez Alyssę Milano miała moc przewidywania przyszłości w postaci wizji. Te trzy moce razem stanowiły tak zwaną Moc Trzech - najpotężniejszą moc w świecie magii. 

Kiedy dziewczyny odkryłyswoje moce dowiedziały się także, że czuwa nad nimi Anioł Stróż nazywany Duchem Światłości, poznały także ciemną stronę magicznego życia, którą była walka ze złem i demonami.

 W ostatnim odcinku trzeciego sezonu Prue zostaje zabita przez demona, co najbardziej mi się w tym serialu nie podobało, ponieważ była to moja ulubiona bohaterka. Czwarty sezon natomiast zaczyna się pogrzebem Prue i odnalezieniem przyrodniej siostry czarodziejek - Peige, która jest owocem romansu Czarodziejki i Ducha Światłości. Peige w połowie była wiedźmą a w połowie Duchem Światłości. W rolę Peige wcieliła się Rose McGowan. Serial jest naprawdę bardzo dobry i myślę, że dużo bardziej nadaje się dla młodzieży poniżej 16 roku życia niż jego remake, o którym zaraz napiszę.

Premiera nowych "Czarodziejek" o ile dobrze liczę odbyła się jakiś tydzień temu. Pilotowy odcinek trwa około 40 minut jest pełen efektów specjalnych, co sprawia, że jego atmosfera jest naprawdę mroczna. Poza tym serial zapowiada się na dużo ostrzejszy niż ten z lat 90., choćby dlatego, że dość dobitnie porusza kwestię homoseksualizmu. 

Akcja serialu rozgrywa się w czasach współczesnych a serial opowiada historię trzech sióstr mieszkających w typowym amerykańskim miasteczku studenckim. Główne bohaterki to: Macy - inteligentna i dowcipna trzydziestolatka, która posiada moc telekinezy, Mel - zagorzała feministka żyjąca w związku z kobietą, która tak jak jej poprzedniczka Piper, potrafi zatrzymywać czas i Madison, która jest osiemnastoletnią siostrą Mel. Mel za wszelką cenę stara się dopasować do otaczającego ją społeczeństwa, jej magiczna moc, to słyszenie ludzkich myśli.

Zanim zdecydujecie się, na którąkolwiek z wersji tego serialu zachęcam do obejrzenia krótkiego filmiku mojego autorstwa. A seriale znajdziecie na stronie www.fili.cc
Czarodziejki - magiczny serial Czarodziejki - magiczny serial Reviewed by Tarot Marsylski on października 21, 2018 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.