Sabat Samhain i Halloween - święto duchów i czarownic

Już jutro rozpoczynamy trzydniowe obchody sabatu Samhain. Sabat Samhain to według celtów czas kiedy w nocy z 31 października na 1 listopada wychodzą na świat duchy ludzi z marłych w bieżącym roku oraz tych którzy jeszcze się nie narodzili. Celtowie wierzyli także, że w dzień poprzedzający samhain (30 października) granica pomiędzy światem żywych i umarłych jest najcieńsza.

Wierzono także, że w ten dzień duchy szukają ciał, w których mogłyby zamieszkać i mieć się dobrze, więc aby uniknąć opętania nie palono w domach światła i unikano ładnych strojów. Celtyckie duchy tak samo jak duchy słowiańskie mogły jednak liczyć na to, że mieszkańcy zostawią im ofiary.

To właśnie z tradycji tego sabatu wywodzi się uwielbiane przez amerykanów święto Halloween podczas którego dzieci i dorośli urządzają przyjęcia i przebierają się na nie za postaci z horrorów np. za wampiry, duchy czy zombie. 
Sabat Samhain obchodzą wszystkie osoby ezoteryczne, niektórzy tarociści, w tym także i ja korzystają w tym czasie z konkretnych układów kart, ja będę korzystać z powyższego, znalazłam go na kanale Joanny Wiśniewskiej, moim zdaniem najlepszej wróżki w tym kraju. 

Zapewne zauważyliście już, że poza kartami zajmuję się także runami, w związku z czym chcę Wam też powiedzieć, które runy w tym czasie mają największe działanie, a jest ich cztery.

  • Fehu - zwana runą złota - zapewnia, pieniądze, ochronę oraz szczęście,
  • Sowelo - zwana runą promienia słońca - zapewnia powodzenie, zwycięstwo i radość,
  • Mannaz - zwana runą dobrych ludzi - zapewnia życzliwość i miłość w domu,
  • Dagaz - zwana runą przesilenia światła - zapewnia zachowanie równowagi.
Z okazji Samhain można także wykonać talizman w kształcie krzyża, który pomaga utrzymywać duchy z dala od domu. Do wykonania talizmanu będziemy potrzebować:
  • dwa patyki z dowolnego drzewa o równej długości,
  • łodygi pszenicy, żyta lub liście kukurydzy,
  • kawałek sznurka.
Skrzyżuj dwa patyki tak, by utworzyły krzyżyk. Owiń łodygę pszenicy wokół nich tak, aby owinęła środek krzyżyka. Sznurek przepleć tak samo jak łodygę i zwiąż go z tyłu na węzeł dla podtrzymania konstrukcji. Jeśli nie masz pszenicy, żyta lub kukurydzy po prostu użyj samego sznurka.

Źródło: Onet, Astromagia.pl, Youtube, Czary Mary.pl
Sabat Samhain i Halloween - święto duchów i czarownic Sabat Samhain i Halloween - święto duchów i czarownic Reviewed by Tarot Marsylski on października 30, 2018 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.