Nawłoć pospolita

Nawłoć bardzo często nazywana jest poslską mimozą lub złotą rózgą. W ciągu kilku ostatnich miesięcy Nawłoć pospolita została tematem bardzo wielu dyskusji, ponieważ Unia Europejska uznała ją za zbyt szkodliwą. Ja natomiast uważam, że jest ona zbyt zdrowa przez co w jakimś stopniu zagraża przemysłowi farmaceutycznemu. 

Jej właściwości są bardzo dobrym remedium w różnego rodzaju schorzeniach nerek i układu moczowego. Doskonale działa także jeśli mamy do czynienia z kłopotami trawiennymi, oraz problemami dermatologicznymi takimi jak łojotokowe zapalenie skórzy czy trądzik młodzieńczy lub nawet trądzik różowy. Dla osób starszych natomiast Nawłoć jest bardzo dobra, ponieważ wzmacnia serce i układ krwionośny.

Naturalnie roślina ta występuje na trzech kontynentach: w Europie, Ameryce Południowej oraz Azji. Najczęściej można ją spotkać na pastwiskach, w lasach, w okolicach zabudowań. Jej znaki charakterystyczne to przede wszystkim długie łodygi, liście w kształcie elipsy oraz drobne żółte kwiaty.

Jeśli dokuczają nam wyżej wspomniane dolegliwości trawienne, warto przygotować specjalny odwar, o to czego będziemy potrzebować:

  • 1 - 2 łyżki suszonej nawłoci,
  • szklanka wody.
Ziele nawłoci zalej wodą i gotuj przez 15 minut pod przykryciem. Na koniec odcedź. Pij dwa razy dziennie małymi łykami, 

Możemy także przygotować napar, do którego będziemy potrzebować:

  • 1 łyżka ziela nawłoci,
  • 1 szklanka wody.
Ziele nawłoci zalej szklanką wrzącej wody, przykryj i odstaw na 20 minut i tak samo jak odwar pij go małymi lykami.

Źródło: Interia
Nawłoć pospolita Nawłoć pospolita Reviewed by Tarot Marsylski on listopada 06, 2018 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.