Zaduszki

Zaduszki to święto pochodzenia słowiańskiego, które było nazywane Dziadami. Słowianie czcili swoich zmarłych poprzez organizowanie uczt i zostawianie im pożywienia. Teraz większość z nas już nie urządza dla zmarłych biesiad, częściej zapalamy na ich grobach znicze jako symbol pamięci.

Ogień jest symbolem oczyszczenia, dawniej wierzono także, że pomaga on zarówno żywym jak i umarłym. Żywych chroni przed opętaniem i działaniem złych mocy a umarłym wskazuje drogę na tamtym świecie.

Ja osobiście bardzo mocno wierzę w życie pozagrobowe, ponieważ miałam kiedyś okazję kilkakrotnie odczuć obecność mojego zmarłego dziadka. Ci z Was, którzy są w moim wieku lub starsi zapewne pamiętają, że koniec lat 90. charakteryzował się wzrostem popularności komputerów, ja miałam wtedy zatedwie kilka lat, ale bardzo szybko zdałam sobie sprawę, że będzie to kiedyś narzędzie mojej pracy i sposób na przyszłość w związku z czym za pieniądze z Komunii kupiłam komputer i większość członków swojej rodziny, w tym dziadka wprowadziłam w XXI wiek. 

Nauczyłam dziadka grać w pasjansa na komputerze i czasem gdy widział, że siedzę przy komputerze, przychodził do mojego pokoju i mnie spędzał, aby samemu pograć, robił to w bardzo charakterystyczny sposób, mianowicie stawał za mną i delikatnie klepał mnie po policzkach mówiąc "Zejdziesz dziadkowi?" Gdy zmarł w maju 2002 roku na raka przez pierwszy rok od jego śmierci bardzo często czułam, że powietrze wokół mnie robi się gęstsze i to klepanie po policzkach. 
Jak widzicie mam powód, by wierzyć w życie pozagrobowe, dlatego też już dawno postanowiłam, że gdy po remoncie będę mieć swoje własne miejsce na ziemi, to pierwsze, co sobie kupię, to tablica Ouija, która służy do kontaktu z duchami, oczywiście jeśli uda mi się zamówić ją gdzieś w internecie, co wbrew pozorom może nie być takie proste. Tymczasem jednak mam dla Was łatwy rytuał, który pomoże w odprowadzeniu duszy zmarłego.

Rytuał odprowadzenia duszy zmarłego

Do wykonania tego rytuału będziemy potrzebować:
  • zdjęcie zmarłego lub kartkę z jego imieniem, nazwiskiem, datą urodzenia oraz datą śmierci,
  • 12 białych świec,
  • świeca ołtarzowa,
  • 1 czaną świecę,
  • kromkę chleba,
  • kieliszek wina,
  • pieniądz.
Chleb, wino i pieniądze kładziemy na swoim ołtarzu mówiąc: "Nie chciałęś jadła, napoju, zostawże Nas w spokoju. Akysz, akysz, akysz". Zapalamy świecę ołtarzową. Potem kładziemy kartkę lub zdjęcie na ołtarzu i stawiamy na nim czarną świecę, wokół której, w miarę równych odstępach, ustawiamy białe świece. W kolejnym kroku wzywamy żywioły mówiąc: "Wzywam Władcę Żywiołu Powietrza - Strażnika Wschodu, wspomóż mnie w tym świętym rytuale, stań ze mną, bądź przy mnie i działaj przeze mnie". Powtarzamy tę formułkę 3 razy i zwracamy się na południe mówiąc: "wzywam Władcę Żywiołu Ognia - Strażnika Południa, wspomóż mnie w tym świętym rytuale, stań ze mną, bądź przy mnie i działaj przeze mnie", po powtórzniu formuły 3 razy zwracamy się na zachód i mówimy: "wzywam Władcę Żywiołu Wody - Strażnika Zachodu, wspomóż mnie w tym świętym rytuale, stań ze mną, bądź przy mnie i działaj przeze mnie", po kolejnych 3 razach zwracamy się na północ i mówimy "wzywam Władcę Żywiołu Ziemi - Strażnika Północy, wspomóż mnie w świętym rytuale, stań ze mną, bądź przy mnie i działaj przeze mnie", po powtórzeniu tego zaklęcia trzy razy, zapalamy od świecy ołtarzowej czarną świecę i mówimy: "Ty, który byłeś z nami, Ty, który jesteś przy Nas, Ty, którego zwano [imię], widzisz ten płomień drgający z oddali, idź za nim, tam gdzie spokój i twe właściwe miejsce". Odstawiacie czarną świecę, bierzecie pierwszą białą i odpalając ją od ołtarzowej mówicie to samo. Powtarzacie tę czynność ze wszystkimi 12 świecami, oczywiście za każdym razem wymawiamy zaklęcie trzykrotnie. 

Pamiętajcie by na po zapaleniu wszystkich świec podziękować żywiołom słowami: "Dziękuję Władcy Żywiołu Powietrza - Strażnikowi Wschodu, odejdź w pokoju, dziękuję Władcy Żywiołu Ognia - Strażnikowi Południa, odejdź w pokoju, dziękuję Władcy Żywiołu Wody - Strażnikowi Zachodu, odejdź w pokoju, dziękuję Władcy Żywiołu Ziemi - Strażnikowi Północy, odejdź w pokoju". Czekamy aż świece wypalą się do końca i resztki zakopujemy z dala od domu lub spuszczamy w toalecie.

Przydatne linki:
Zaduszki Zaduszki Reviewed by Tarot Marsylski on listopada 02, 2018 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.