Zabierz runę Ansuz na maturę

Jutro tegoroczni maturzyści zaczynają zdawać egzamin dojrzałości, więc pomyślałam sobie, że jest to dobry moment, by napisać krótki post o runie Ansuz, która pomaga w zdawaniu egzaminów.

Tak więc runa Ansuz jest czwartą runą w tzw. Futhrarku Starszym. Jest to runa inspiracji, mądrości oraz ekstazy. Runa ta jest symbolem uwolnienia się z więzów przy pomocy sił duchowych. Ansuz mówi o tym, że czasem w rozwiązywaniu problemów nie jest potrzebna siła fizyczna, ale siła słowa i potęga myśli oraz rozsądne i analityczne podejście. 

W szerszym kontekście radzi nam, by zważać na słowa a nawet myśli, ale rozwijać się duchowo. Runę tę możemy także stosować jako talizman wzmacniający ciało i psychikę.
O runach tak samo jak o kartach tarota warto wiedzieć, że w odwrotnej pozycji ich znacznie także jest przeciwstawne. Różnica między runami a tarotem jest jednak taka, że w przypadku tarota nie wszyscy stosują karty odwrócone, zamiast tego jednak stosują w układach kart tzw. miejsce negacyjne.

Wracając jednak do głównego tematu tego posta, to trzeba wiedzieć, że odwrócona może mówić o duchowym zastoju, o trudnościach z doborem odpowiednich słów wypowiedziach oraz o tym, że być może coś blokuje twoją zdolność komunikowania się z otoczniem.

Źródło: "Runy dla Ciebie" Leszek Matela
Zabierz runę Ansuz na maturę Zabierz runę Ansuz na maturę Reviewed by Tarot Marsylski on maja 05, 2019 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.