Letnie przesilenie i Sabat Litha

Dziś obchodzimy letnie przesilenie, które wprowadzi nas w obchody Sabatu Litha. Dla ludzi, którzy nie zajmują się magią jest to zwykły dzień albo po prostu kalendarzowy początek lata, dla tych zaś, którzy tak jak ja magią się zajmują jest to bardzo magiczny dzień.

Początek lata w wielu kulturach był wielkim świętem. Celtowie nazywają ten dzień Świętem Litha, Aztekowie Ucztą Słońca a Słowianie - Nocą Kupały. 

Dlaczego jest to tak ważne święto? Ponieważ w tym czasie Słońce osiąga swój punkt kulminacyjny i grzeje najmocniej i najdłużej w ten sposób rozpoczynając lato. W tym dniu słońce wchodzi w znak Raka, dlatego też świeci bardzo jasno i ma silną magiczną moc.

Z dawnych legend możemy się dowiedzieć, że był to czas hucznych zabaw oraz otaczania szczególną czcią roślin i zwierząt. Celtowie w tym czasie szczególnie czcili Dąb jako symbol siły wytrwałości i majestatu. Kolory związane z tym sabatem to: zółty, zielony, pomarańczowy i czerwony.

Jakie rytuały wykonywać podczas Litha? Przede wszystkim te, które są związane z miłością, płodnością oraz dobrobytem. Jako, że jest to sabat związany ze słońcem, rytuały możemy wykonywać w południe. Jest to także święto związane z ogniem więc można np. napisać modlitwę w jakiejś intencji i potem spalić ją w ogniu świecy lub ogniska. Jeżeli chcielibyście w tym czasie wykonać jakieś działanie odnośnie swego zdrowia polecam kąpiel z leczniczymi ziołami lub solami.

Ja postanowiłam uczcić Sabat Litha paląc różową świecę w intencji swojej miłości, ogniskiem z rodziną oraz specjalnym układem kart w kształcie litery "L".
Jest to rozkład z sześciu kart, w którym dwie górne w pionowej kolumnie mówią o przeszłości, dwie dolne w tej samej kolumnie opowiadają o teraźniejszości i dwie w kolumnie poziomej odpowiadają za przyszłość.

Źródło: Onet, Akademia Ducha
Letnie przesilenie i Sabat Litha Letnie przesilenie i Sabat Litha Reviewed by Tarot Marsylski on czerwca 21, 2019 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.