Helm of Awe -najbardziej znany nordycki symbolOstatnio skontaktował się ze mną klient, który nosił się z wytatuoowaniem sobie na ciele nordyckiego symbolu nazywanego Helm of Awe. Trochę mnie ten pomysł, powiem szczerze, przeraził, bo nie uznaję tatuowania sobie na ciele żadnych symboli magicznych. 

Dlaczego? A no dlatego, że każdy symbol tego typu jest związany z konkretną energetyką, która na nas oddziałuje, gdy je na sobie nosimy. 

Energetyka każdego żywego stworzenia w tym także człowieka jest zmienna, dlatego nie warto wiązać się z jakimś konkretnym symbolem na stałe,wszak nie zawsze będziemy potrzebować tego żeby, np. każdy, kto nas zobaczy się nas bał.

Fajnie zostało to ukazane w filmie "Harry Potter i Insygnia Śmierci", kiedy Harry Potter wraz z przyjaciółmi odnajduje medalion, który jest horkruksem i potem noszą go na zmianę, bo po dłuższym noszeniu, ponieważ negatywnie oddziaływał na ich charaktery.

Jeżeli zaś chodzi o sam symbol Helm of Awe, to był on używany jako symbol ochronny, który sam w sobie miał wzbudzać strach. Najczściej malowali go sobie na środku czoła nordyccy wojownicy. Europejczycy poznali ten symbol głównie dzięki islandzkim sagom. Według legendy mityczny bohater o imieniu Sigurd wykradł Helm of Awe smokowi z jego skarbów, aby zabrać przedmiot, musiał stoczyć ze smokiem walkę i ją wygrać.

Warto także wiedzieć, że aby symbol spełniał swoją ochronną  rolę trzeba było wypowiedzieć następujące zaklęcie:

"Noszę Helm of Awe między moimi brwiami"
(" I bear the helm of awe between my brows")

Źródło: symboleswiata.pl, wszystkiesymbole.pl 
Helm of Awe -najbardziej znany nordycki symbol Helm of Awe -najbardziej znany nordycki symbol Reviewed by Tarot Marsylski on czerwca 19, 2020 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.