Co to jest bindruna, heks-znak i galdra?


Przygotowywałam ostatnio dla pewnej Pani trzy skrypty runiczne i jedną bindrunę składającą się z połączenia runy urodzeniowej i runy Ansuz, które miały wspierać tę Panią w nauce. Kiedy przygotowywałam te skrypty pomyślałam sobie, że dobrze by było wyjaśnić Wam jaka jest różnica pomiędzy bindruną, heks znakiem i galdrą.


Czym jest skrypt runiczny na pewno wiecie, ponieważ jest ich kilkanaście na mojej stronie i każdy jest na inną okoliczność. Czym jest bindruna też już tłumaczyłam przy okazji posta "Bindruna chroniąca przed niewłaściwymi osobami", ale powtórzę jeszcze raz bindruna to połączenie dwóch lub większej ilości znaków runicznych w jeden. Na powyższej grafice także widzimy bindrunę składającą się z dwóch run Naudiz. Jednakże warto wiedzieć, że kiedy bindruna znajduje się w okręgu symbolizującym łączność z wszechświatem, cały taki znak nazywamy galdrą.


Czym natomiast jest heks-znak? Heks-Znaki to tzw. znaki wiedźm. W ich przypadku bardzo ważna jest estetyka, dlatego też bardzo często są one dużo bardziej kolorowe niż bindruny. Podczas tworzenia heks-znaków bardzo ważne jest także to, by jego magiczne znaczenie było ukryte przed osobami niezajmującymi się magią.
Co to jest bindruna, heks-znak i galdra? Co to jest bindruna, heks-znak i galdra? Reviewed by Tarot Marsylski on sierpnia 24, 2020 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.