Wrotycz pospolity. Przepis na ocet wrotyczowy

Wrotycz pospolity to w Polsce bardzo popularna roślina, którą szerzej w ziołolecznictwie stosuje się w Europie i Ameryce Północnej. Ta bylina z rodziny astrowatych jest zarówno rośliną leczniczą, jak i ozdobną, a jej wysokość może wynosić nawet 1,5 metra.

W ziołolecznictwie zastosowanie znalazły suszone liście i kwiaty wrotyczu pospolitego, które wykorzystuje się do przygotowania herbatek i naparów jednak wrotycz pospolity największe uznanie zyskał jako zioło odtruwające i przeciwgrzybiczne oczyszczając organizm z toksyn i drobnoustrojów.

Wrotycz bardzo dobrze odstrasza owady, ale jako kobieta wiem, że dla nas dużo ważniejszy jest fakt, że jest on bardzo dobrym lekiem na opryszczkę. W ludowej medycynie niekonwencjonalnej często stosuje się także wyciąg z tego ziela jako lek na reumatoidalne zapalenie stawów oraz artretym. Na moim Instagramie natomiast znajdziecie przepis na to jak zrobić wrotyczowy ocet.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Przepis na ocet wrotyczowy

Post udostępniony przez Kamila Kościelniak (@stronatarotmarsylski)

Źródło: plantago-sklep.pl 

Wrotycz pospolity. Przepis na ocet wrotyczowy Wrotycz pospolity. Przepis na ocet wrotyczowy Reviewed by Tarot Marsylski on września 09, 2020 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.