Kamień Niebios

 

W jednym z moich ulubionych seriali była mowa o azurycie, nazywanym Kamieniem Niebios, podsunęło mi to temat na nowy post, zwłaszcza, że bardzo dawno nie pisałam tutaj nic o magii kamieni. Azuryt to uwolniony węglan miedzi, najczęściej występujący w postaci bryłek oraz skupień. Niestety, praktycznie wcale nie występuje w postaci kryształków pryzmatycznych. Jego kolor to lazur i jasny błękit. Kamień ten ma także szklisty połysk oraz gładkie krawędzie. Czasami występuje z malahitem wtedy jego kolor jest zielonkawo-niebieski. Ci z Was, którzy interesują się lub znają języki z grupy języków romańskich zapewne już się zorientowali, że jego nazwa pochodzi od francuskiego słowa "azur" czyli de facto od koloru jaki posiada. Warto wiedzieć, że azuryt był już znany w średniowieczu i już wtedy był wykorzystywany przez ówczesnych malarzy jako dodatek do farby o kolorze nieba. Ponieważ jednak kamień ten ma zdolność przechodzenia w wyżej wspomniany malachit, to z czasem kolor niebieski staje się zielony.

Azuryt oprócz tego, że jest piękny ma kolor, posiada silne właściwości lecznicze i bardzo dobrze wspiera naturalne siły regeneracyjne organizmu, wzmacnia koncentracje i wspiera walkę ze stanami lękowymi. Sprzyja leczeniu chorób oczu, nadciśnienia, problemów skórnych oraz astmy. Natomiast w połączniu z karneolem leczy śledzionę. Litoterapeuci zwalczają nim stany melancholii, histerii. Sięgają po niego także w przypadku epilepsi i zaburzeń układu nerwowego.

Kamień Niebios posiada silną energię, dzięki której można łatwiej zrozumieć psychosomatyczny wpływ oddziaływania myśli i emocji na organizm człowieka. Na płaszczyźnie duchowej przynosi oświecenie, kształci i ukazuje nowe możliwości. Pobudza pamięć, ułatwia komunikację ponadto oczyszcza umysł ze stresu i strachu.

Minerał ten jest przeznaczony wyłącznie dla ludzi uczciwych, dlatego jest dobrym amuletem dla: sędziów, adwokatów, prawników i dziennikarzy. Azuryt ma możliwości pobudzania czakry "trzeciego oka", co za tym idzie także naszej intuicji. W tym celu kładziemy go sobie między brwiami i medytujemy. Warto wiedzieć, że w różnych częściach świata posiadał inną symbolikę i wykorzystywano go do różnych obrzędów, w starożytności egipscy kapłani używali go do rozszerzenia swojej świadomości i łączności z bogami, zaś irlandzcy czarownicy wierzyli, że pomaga on wybrać życiową drogę.

Jest to bardzo cenny kamień jubilerski, często wykorzystywany do wyrobu biżuterii. W ostatnich latach bardzo modne stało się oprawianie go w siatkę ze srebra.

Źródło: jubis.pl

Kamień Niebios Kamień Niebios Reviewed by Tarot Marsylski on grudnia 04, 2020 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.