Święto bogini Fortuny

Dziś na całym świecie obchodzi się Nowy Rok, ale dzisiejszy dzień to także święto rzymskiej bogini Fortuny, która w rzymskiej mitologii była boginią przypadku i odpowiednikiem greckiej bogini Tyche. Jej pochodzenie jest sprzeczne, jedna z wersji mówi o tym, że była córką samego Jowisza.

Wiarę w tę boginię wprowadzono do kultury Rzymu już w VI w. p.n.e., została także opiekunką rzymskiego narodu. Czczono ją w świątyni na Kwirynale oraz na Kapitolu, gdzie posiadała osobny posąg. Przez cesarza Augusta została uznana także boginią szczęśliwego powrotu, w związku z czym obchodziła swoje święto także 12 października.

W sztucę bardzo często była i jest przedstawiana z rogiem obfitości i zawiązanymi oczami, w związku z czym uznawano ją także za patronkę żeglarzy.Słynne powiedzenie "Fortuna Ci sprzyja" również jest związane z tą boginią,

Prosty rytuał bogactwa i obfitości
Co będzie potrzebne
  • czerwona świeca
  • średniej wielkości nóż
Ten rytuał wykonujemy, gdy potrzebujemy w konkretnym momencie konkretnej kwoty. Najlepiej jest go wykonywać podczas, gdy księżyc jest przybywający lub podczas pełni. 

Jak wykonać rytuał
W pierwszym kroku tego rytuału należy wyryć na świecy runę Fehu, która odpowiada za bogactwo, i którą widzicie powyżej. Potem należy tę świecę zapalić i 9 razy wypowiedzieć słowa:

Bez opóźnień, w drodze do mnie.

Gdy już wypowiemy to zaklęcie 9 razy, zdmuchujemy świecę i na głos wypowiadamy kwotę, której potrzebujemy. Rytuał można powtórzyć po upływie doby.

Źródło: Wikipedia, Tarocistka Ewelina 

Święto bogini Fortuny Święto bogini Fortuny Reviewed by Tarot Marsylski on stycznia 01, 2021 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.