Święto Potrójnej Bogini

Dziś święto celtyckiej Potrójnej Bogini zwanej też Dziewicą Matki Ziemi. Tradycja Wicca zakłada, że cały Wszechświat składa się tyko z dwóch pierwiastków - męskiego i żeńskiego. Dlatego też Wiccanie wierzą zarówno w męskiego Boga, jak i żeńską Bogini. Symbol jednak, który widzicie powyżej jest stricte związany z Boginią i w dużej mierze nawiązuje zarówno do faz księżyca, jak i cyklu menstruacyjnego kobiety. 

W źródle z którego korzystam pisząc  ten post poruszono zarówno temat męskiego, jak i żeńskiego aspektu Wszechświata, ja jednak na razie ze względu na  dzisiejsze święto chciałabym raczej skupićsię na aspekcie żeńskim. 

Wielka Bogini Matka reprezentuje sobą takie cechy jak: intuicja, bierność, opiekuńczość oraz rozwój duchowy. W naturze przejawem działań tej Bogini jest płodność oraz szeroko rozumiana życiodajność.

3 postaci Bogini Matki
  1. Pierwsza postać Bogini, to Panna lub Dziewica związana z pierwszą fazą Księżyca. Przypisuje się jej takie cechy jak: zalotność, uwodzicielstwo, ale też niedostępność dla mężczyzn, uczciwość, wolność, niezależność oraz zdolność życia w pojedynkę. Jest to Bogini-Kusicielka lub samotna łowczyni.
  2. Druga faza Księżyca to pełnia będąca symbolem wypełnionego kobiecego łona. Łatwo więc zgadnąć, że drugie wcielenie Bogini, to kobieta ciężarna, której można przypisać takie cechy jak opiekuńczość oraz bezwarunkowa miłość,
  3. Trzecie i ostatnie wcielenie to staruszka, która jest doświadczona przez życie i posiada wiedzę, której brakuje młodym. Można jej przypisać takie cechy jak stabilność emocjonalna i duchowa. To wcielenie Bogini Matki bardzo często jest przedstawiane jako starej akuszerki przy sprowadzaniu na świat nowego życia.
Przy okazji dzisiejszego tematu chciałabym Wam też pokazać najważniejszy atrybut Bogini Matki, którym jest żeliwny kociołek do czynienia magii.
Źródło: Akademia Ducha 

Święto Potrójnej Bogini Święto Potrójnej Bogini Reviewed by Tarot Marsylski on stycznia 06, 2021 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.