Zdrowotne właściwości drzew

Ten post trochę nie pasuje do kategorii, w której się znajduje, ale myślę, że to jest nieistotny szczegół. Liczy się wartość jaką on w sobie niesie, a w moim mniemaniu niesie wcale niemałą. W tym poście postaram się przedstawić lecznicze właściwości różnego rodzaju drzew.

Akacja - daje dużo energii osobom, które czują zniechęcenie, są osłabione.
Brzoza - poprawia samopoczucie i pociesza w kłopotach. Medytując w jej cieniu, poczujesz przypływ kreatywności, rozbudza intuicję.
Buk - łagodzi napięcia i poprawia humor. Potrafi oczyścić z bólu po ciężkich przejściach i zasilić chęcią do życia. Uczy dystansu do świata.
Czereśnia - drzewo kobiet, szczególnie pomocne tym, które czują się stare i niepotrzebne. Pomaga uwierzyć w siebie i w to, że życie niezależnie od wieku może być twórcze i piękne.
Dąb - uosobienie sił witalnych. Aktywizuje, dodaje energii, wzmacnia psychikę. Przyspiesza powrót do zdrowia.
Jabłoń - symbol obfitości. Dzięki niej odnajdziesz nowe sposoby materialnego zabezpieczenia lub nauczysz się doceniać to, co juź masz.
Jarzębina - poszerza świaomość. Uczy korzystania z intuicji. Dzięki Jarzębinie życie staje się zrozumiałe, rzadziej popełnia się pomyłki i szybciej podejmuje decyzje.
Jesion - dla przepracowanych, smutnych i zniechęconych. Poprawia nastrój i dodaje ochoty do rozpoczęcia nowych przedsięwzięć lub kontynuowania trudnych zadań.
Jodła - ułatwia radzenie sobie z emocjami, szczególnie negatywnymi, które zagłuszają głos rozsądku. Leczy z zazdrości. Wycisza, koi, wspiera w nowych doświadczeniach.
Kasztanowiec - pomaga w chwilach załamania, poprawia nastrój w depresji. Pomaga znaleźć siłę do przezwyciężenia przeszkód, zwalczyć lęki i niepokoje.
Leszczyna - pomaga odzyskać równowagę po przeżyciach miłosnych, ułatwia podejmowanie decyzji związanej z uczuciami.
Lipa - drzewo ochronne. Koi lęk o dom, rodzinę, bliskich. Rozjaśnia myśli, podnosi na duchu. Inspiruje i odpręża. 
Modrzew - pozwala dokonać wyboru tego, co jest istotne w naszym życiu i odrzucić to, co niepotrzebne. Pożegnać się bez rozpaczy i cierpienia ze starymi, przebrzmiałymi historiami i związkami.
Orzech - daje wytrwałość i odporność psychofizyczną. Obdarza sprytem, błyskotliwościś, mądrością. Wyostrza inteligencję. Pomaga rozwiązywać problemy.
Olcha - chroni przed negatywnymi energiami. Pomaga odróżnić dobro od zła. Przynosi piękne sny i pozwala oddać się marzeniom.
Sosna - żyjąc na nieurodzajnej ziemi, pokazuje, jak właściwie gospodarować energią, aby osiągnąć zabezpieczenie materialne. Przyciąga pieniądze i uczy właściwego inwestowania.
Świerk - dodaje pewności siebie. Pomaga przezwyciężyć lęk i nieśmiałość, zastanowić się nad swoimi mocnymi stronami. Zachęca do podjęcia ryzyka, aby osiągnąć sukces. Uczy obiektywizmu. 
Topola - odpowiada za uczucia wyższe (miłość, litość, przyjaźń) i rozwój wewnętrzny. Kieruje ku szlachetnym celom. Pomaga znaleźć prawdziwą miłość i przyjaźń. Leczy z samotności.
Wiąz - drzewo pojednania, zrozumienia i tolerancji dla drugiego człowieka. Uczy wybaczania i życzliwości.
Wierzba - była uważana za drzewo czarownic. Daje dużą moc, pomaga pojąc to, co niezwykłe - magia i prawa rządzące wszechświatem. 
Wiśnia - drzewo seksu i zmysłowości. Uczy poznania własnego ciała i niweluje niepotrzebne psychiczne zahamowania.

Zdrowotne właściwości drzew Zdrowotne właściwości drzew Reviewed by Tarot Marsylski on sierpnia 12, 2021 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.