Słowiańska "Wielkanoc"

Przed czasami chrześcijaństwa Słowianie czcili swojego boga Jaryłę. Jaryła najczęściej był przedstawiany jako młody i atletyczny jeździec na koniu, który trzyma pod pachą głowę starego boga. Jego atrybutami były: złote jajo, wierzba, wieniec z kaczeńca, biała krowa, biała kura oraz mucha, ale także palma, która została przejęta przez chrześcijaństwo jako symbol Niedzieli Palmowej. Obchody święta boga Jaryły najczęściej obchodzono 23-27 kwietnia.

Jajko zwane pisanką lub kraszanką to najważniejszy symbol Wielkanocy. Jest to symbol nowego życia, odrodzenia. Symbolizuje zmartwychwstanie Chrystusa. Trudno uwierzyć, że Jezus jako jedyny człowiek na świecie zmartwychwstał raczej chodzi o to, że przekuł swoją śmierć w miłość. Dlatego też jajko to symbol Miłosierdzia.

Zajączek, który powinien być biały, jest symbolem płodności. Ma także przyciągnąć do naszego życia obfitość wszelkiego rodzaju. Niesie z sobą także przekaz lekkości i radości, na które powinniśmy sobie podczas tych świąt pozwolić.

Baranek z masła jest symbolem obfitości i jedności. Niesie z sobą idee pojednania, pokoju i wzajemnego wsparcia. Baranek symbolizuje także łagodność a w skrajnych przypadkach nawet uległość. Wkładając baranka do wielkanocnego koszyczka poproś go o większą uważność na potrzeby innych i ochronę przed uleganiem wpływom.

Sól to symbol pradawnej ochrony przed złem i życiodajny minerał. Włóż go do wielkanocnego koszyczka trochę więcej, aby potem móc ją wykorzystywać takze do ochronnych rytuałów dla siebie i bliskich.

Źródło: Astromagia

Słowiańska "Wielkanoc" Słowiańska "Wielkanoc" Reviewed by Tarot Marsylski on kwietnia 15, 2022 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.