Podstawy wiedzy o żywiołach


Natrafiłam ostatnio na fajne informacje na temat wszystkich czterech żywiołów, które występują w przyrodzie. W związku z tym postanowiłam dodać na tym blogu nową podkategorię o nazwie Żywioły w kategorii "Przedmioty". Jest to trochę wbrew temu, co mówił mi specjalista od marketingu, ale mi naprawdę zależy na krzewieniu magicznej wiedzy, oczywiście takiej, która nigdy nikomu nie zaszkodzi. Pierwszym żywiołem jaki chcę omówić jest Ziemia.

Ziemia


Żywioł Ziemi związany jest ze zmysłowością, ugruntowaniem tu i teraz, ucieleśnieniem, praktycznością, rzeczywistością, pragmatyzmemem oraz zdolnością wytyczania granic.

Znaki Zodiaku przypisane do tego żywiołu to: Koziorożec, Panna i Byk.

Ogień


Żywioł ognia jest powiązany z intelektem. Odpowiada za takie cechy jak kreowanie wizji przyszłości, możliwości, pociąg do przygód, potencjał, działanie, energia twórcza oraz intuicja.

Znaki zodiaku powiązane z tym żywiołem to: Baran, Lew i Strzelec.

Powietrze

Żywioł powietrza jest stricte powiązany z emocjonalnością. To ten żywioł odpowiada za nasze podejście do życia, intuicję, nastrój, uczucia, wyobraźnię oraz wrażliwość i empatię.

Znaki zodiaku przypisane do tego żywiołu to: Rak, Skorpion i Ryby.

Woda

Woda to ostatni symbol, jest ona ściśle powiązana z działaniem. Odpowiada za takie cechy jak: obiektywizm, logika, rozumowanie, myślenie, komunikację oraz poczucie spokoju. 

Znaki zodiaku przypisane do tego żywiołu to: Bliźnięta, Waga, Wodnik.

Podstawy wiedzy o żywiołach Podstawy wiedzy o żywiołach Reviewed by Tarot Marsylski on maja 22, 2023 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.