Bazylia - jak wpływa na nasze zdrowie i chroni nasze finanse?


Jutro nów Księżyca z tego względu postanowiłam napisać post o bazylii a co łączy bazylię z nowiem dowiesz się po przeczytaniu tego posta. Bazylia to ogólna nazwa przyjęta dla ponad 150 odmian tej rośliny, które minimalnie różnią się od siebie wyglądem i aromatem. Najpopularniejsze odmiany bazylii to:
  • bazylia pospolita
  • bazylia cytrynowa
  • bazylia grecka
  • bazylia cynamonowa
  • bazylia czerwona
Najbardziej leczniczym ekstraktem z bazylii jest olejek uzyskiwany z całej rośliny. Substancje lecznicze występujace w tym olejku to: 
  • eugenol
  • cyneol
  • linalol
  • sole mineralne
  • witaminy
Roślina ta przede wszystkim korzystnie wpływa na układ pokarmowy oraz nerwowy. Bardzo dobrze poprawia trawienie, niweluje wzdęcia, działa rozkurczowo oraz moczopędnie. Dodatkowo działa przeciwzapalnie oraz poprawia pracę serca. Jak już napisałam powyżej bazylia działa na układ nerwowy, dlatego też często jest stosowana jako środek antydepresyjny i uspokajający. Stosowana zewnętrznie świetnie zwalcza opuchliznę i obrzęki. Bazylia ma także świetne właściwości odświeżające, dlatego tez niektórzy stosuja ją jako płyn do płukania ust.

Bazylia jak każde inne zieje jest bardzo nisko kaloryczna. 100 g tej rośliny to zaledwie 22 kalorie, natomiast standardowa ilość najczęściej używana w kuchni czyli garść, to zaledwie 3 kalorie. Bazylia nie jest szkodliwa, ale warto na nią uważać w czasie ciąży.

Bazylia jest jednym z najpopularniejszych dodatków do prawie wszystkich dań kuchni włoskiej. Można jej też użyć jako dodatek do lemoniad, koktajli, smoothie a nawet wina. I w tym właśnie miejscu chciałabym Wam polecić wino Il Basiliano, które miałam już okazję pić.
Il Basiliano to wino z winnicy znanego włoskiego piosenkarza Al Bano. Miałam okazję pić to wino razem z nim i ówczesnymi przyjaciółmi podczas degustacji na koncercie w Wieliczce w 2014 roku. To wino jest naprawdę pyszne i przepięknie pachnie i nie piszę tego tylko dlatego, że Al Bano jest moim przyjacielem. Piszę tak dlatego, że tak właśnie jest. Jeśli ktoś z Was będzie we Włoszech i będzie miał okazję je sobie kupić lub zdecyduje się na zakup online (https://www.vinicolalbano.com/vino/7-il-basiliano.html), to nie zastanawiajcie się ani chwili. Wina Al Bano są warte każdych pieniędzy. 

Wracając jednak do tematu samej bazylii, to trzeba pamiętać, że nikt nie powinien przesadzać z jej nadmiernym spożywaniem, a szczególnie osoby z wszelkimi rodzajami chorób układu krwionośnego, mający kłopoty z ciśnieniem oraz epileptycy.

A teraz nadszedł czas na odpowiedź na pytanie, które postawiłam na początku posta, czyli co wspólnego ma bazylia z nowiem Księżyca? Otóż istnieje taki bardzo stary przesąd, który mówi o tym, że jeżeli podczas nowiu Księżyca włożymy do naszego portfela listek bazylii, to będzie on przyciągać pieniądze.

Źródło: izielnik.pl

Bazylia - jak wpływa na nasze zdrowie i chroni nasze finanse? Bazylia - jak wpływa na nasze zdrowie i chroni nasze finanse? Reviewed by Tarot Marsylski on sierpnia 15, 2023 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.